blog Isı Yalıtım Malzemelerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Isı yalıtım malzemeleri ısı kaybını önlemek veya ısıyı dışarıda tutmak için kullanılmaktadır. Isı yalıtım malzemelerinin neredeyse hepsi sıcak havanın içerisine ısı ve radyan ışınların girmesini ve soğuk havaya ısı akışını önlemeye yardımcı olur.

blog Isı Yalıtım Sıvası Nedir?

Isı yalıtım sıvası genleştirilmiş inorganik minerallerden oluşan, zararlı madde içermeyen, tek başına ısı yalıtımı sağlayan doğal kompozit malzemedir.

blog Isı Yalıtımın Yararları

Isı yalıtımı, yalıtkan malzemenin, ısıyla teması olan malzemeler arasında ısı aktarımı işlemidir. Isı yalıtımı, ısı iletkenliği ile ölçülür.

blog Dış Cephe Mantolama Fiyatları

Son yıllarda artan enerji bedelleri ve devletin yalıtım konusunda getirdiği destek ve zorunluluklar ile birlikte dış cephe mantolama uygulamasından yararlanan binaların sayısında ciddi bir artış oldu.

blog İçeriden Yapılan Yalıtımın Önemi

Binalarda yalıtım hem içerden hem de dışardan yapılabilmektedir. Bilindiği üzere mantolama dediğimiz uygulama, dışardan yapılan yalıtıma verilen isimdir.

blog Sıva ile Isı Yalıtımı

Isı yalıtım sıvaları ile mantolama ve izolasyon uygulamaları her geçen gün artmaya devam ediyor. Yani yalıtım sıvaları giderek daha çok tercih edilen bir ürün haline geliyor ve daha çok kullanıcıya ismini duyurmuş oluyor.

blog Isı Yalıtım Sıvasını Mantolamada Kullanmanın Avantajları

Mantolama, binaların dışarıdan ısı yalıtımı yapan malzemelerle kaplanmasıdır. Bu işlem, kışın soğukta vücudumuzu korumak için giyinmemiz işlemini andırdığı için bu adı almıştır.

E-Bülten
Haberdar Olun!

Yeniliklerden, gelişmelerden ve kariyer fırsatlarından haberdar olmak için e-bültene abone olun.

+90 850 255 20 60