Sıvaterm İzonaturel Ekolojik İç - Dış Cephe Isı Yalıtım Sıvası

Yeni Nesil Yalıtım

Sıvaterm İzonaturel tamamen doğal malzemelerle geliştirilmiş, bileşiminde insan sağlığına zararlı kimyasal, kanserojen ve yanıcı hiçbir madde içermeyen, binalarda ısı yalıtımı ihtiyacını karşılamak için tasarlanmış özel bir malzemedir.

Strafor ya da köpükten yapılmış yanıcı termoplastik levhalara ihtiyaç duymadan, sadece Sıvaterm termal sıva ile daha sağlıklı ve daha doğal bir şekilde binanıza ısı izolasyonu yapabilirsiniz.

Nefes Alan Evler

Nefes almayan dış yalıtım malzemeleri evinizin içinde kötü bir hava kalitesi oluşmasına sebep olur, bu durum yorgunluk, halsizlik, astım, bronşit ve üst solunum yolları gibi rahatsızlıkların sık yaşanmasına neden olur.

İzonaturel doğal gözenekli yapısı sayesinde Nefes alma özelliğine sahiptir ve bu özelliğiyle kullanıcılarına sağlıklı ve konforlu bir iç mekan atmosferi sunar ayrıca duvarlarda küf, nem ve bakteri oluşumunu engeller.


sss
sss

Eviniz Güvende

Yanıcı dış cephe mantolama malzemeleri yangın riski oluşturarak yaşamımızı tehlikeye atmaktadırlar, dış cephe ısı yalıtımı malzemelerinde A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip yanmaz malzemeler kullanmak güvenliğimiz için çok önemlidir. Bazı köpük levhaların üretiminde tutuşmayı engelleyici çeşitli katkılar kullanılarak yanmaz olduğu belirtilse de bunlar yangın esnasında zehirli gaz ve duman salınımı yaparak yaşamımızı yine tehlikeye atmaktadırlar.

Avrupa standartlarına göre ısı yalıtım malzemelerinde yangına tepki sınıfları A1, A2, B1, B2, B3 şeklinde belirlenmiştir, yangına hiçbir şekilde tepki vermeyen (alev almayan, tutuşmayan, erimeyen, gaz ve duman çıkarmayan, Tam Yanmaz) en iyi sınıf A1 dir. Dış cephe mantolama malzemelerinin gerçek anlamda yanmaz olduğundan bahsedilebilmesi için yanmazlık sınıfının A1 olması gerekir.

A1 sınıfı yanmazlık belgesine sahip, hiçbir şekilde yanmayan ve hatta yangın esnasında alev köprülerinin oluşumunu engelleyerek yangın yalıtımı sağlayan Sıvaterm İzonaturel ile yuvanız daima güvende.

Delik Dubel yok, binanızı komple saran eksiz bütün yalıtım

Isı yalıtım plakaları ile yapılan mantolama işlemlerinde plakalar arasında ek yerleri oluşur, ayrıca yüzeye dübelle tutturulduğu için delik yerleri oluşur. Zamanla ek yerlerinde ve deliklerde açılmalar meydana gelebilir bu durum ısı köprüleri oluşmasına ve ısı yalıtımı performansının olumsuz etkilenmesine yol açar.

Sıvaterm İzonaturel doğal termal sıva ile yapılan mantolama bir bütün olarak tüm evinizi sarar, ek yeri yoktur, delik ve dubel yoktur böylece daha uzun ömürlü ve yüksek performanslı bir ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu elde edersiniz.

Eps, xps ve taşyünü plakaları ile mantolama yapılırken binanıza yüzlerce delik açılır, bu delikler binanıza zarar verir ve deprem dayanımını azaltır.

Tek bir Ürün ile 4 yalıtım

Sıvaterm iyi bir ısı yalıtımı performansı sunarken aynı zamanda ses, su ve yangın yalıtımı da yapmaktadır. Bünyesindeki hafif mineraller sayesinde ses yutuculuğu yüksektir böylece ses yalıtımı sağlayarak daha konforlu bir ortam sunar.

Kapalı gözenek mineral yapısı sayesinde suyu emmez ve geçirmez böylece su izolasyonu sağlayarak evinizi nem ve rutubetten korur. Su geçirmez bir malzeme olarak dışarıdan gelecek su ve nemi engelleyerek binanızı küf bakteri ve çürümeye karşı korur.

Çevre ve İnsan Sağlığına Faydalı Dış Cephe Yalıtım

Petrol türevi kimyasal termoplastik hammaddelerle üretilen dış cephe mantolama malzemelerinin üretim aşamalarında çevre ve insan sağlığına oldukça zararlı olan kimyasal atıklar oluşmaktadır, ayrıca bu ürünler yenilenebilir ekolojik ürünler olmadıkları için binalara uygulanırken inşaat alanında oluşan artık maddeler de yine çevre ve insan sağlığını tehdit etmektedir.

Ürünümüzün Hammaddeleri ise tamamen yenilenebilir ekolojik inorganik minerallerden oluşmaktadır, ayrıca üretim teknolojisinde çevreye zararlı herhangi bir proses kullanılmamaktadır ve çevreye hiçbir atık oluşmamaktadır. Binaya uygulama yapılırken de oluşan atıklar yenilenebilir olduğu için çevreye zarar vermemektedir.

Sıvaterm'in üretiminden uygulama aşamasına kadar çevre ve insan sağlığına hiçbir zararı olmadığı gibi diğer malzemelerinden farklı olarak insan sağlığına faydalı yönleri vardır.

Antibakteriyel yapısı: Sıvaterm İzonaturel ısı yalıtım sıvasının bileşenleri inorganik mineral kökenli doğal malzemelerin yaklaşık 1000 derecelik fırınlarda pişirerek ve genleştirerek elde edilmesiyle oluşmaktadır, bu yüzden steril bir malzemedir mikrop barındırmaz, bakteri oluşturmaz ve bu yönüyle insan sağlığına faydalıdır.

Radyasyon emici yapısı: Yaşam mahallerimizde bulunan bir çok elektronik eşya çeşitli düzeylerde radyasyon yaymaktadır, bu radyasyon insan sağlığına zararlıdır. Hammaddesinde bulunan Bor ve silisyum elementi radyasyonu emici özelliğe sahiptir, bu yönüyle sizi radyasyondan korur ve fayda sağlar.


Kullanım Alanları

Sıvaterm Ekolojik Yalıtım Sıvası, hem iç hem de dış cephede kullanılabilen bir üründür. Aynı anda ısı, ses ve su yalıtımı yaptığı için bu üç izolasyon çeşidinden bir veya birkaçının gerekli olduğu her yerde tercih edilebilir.Yeni projelerde hem iç hem de dış cephede kaba sıvanın yerine kullanılabilen bir sıvadır. İç cephede tabanda ve tavanda kullanıldığında yalıtım özelliğinden en üst düzeyde yararlanılmış olur. Aynı şekilde yeni projelerde su geçirmezlik özelliği dolayısıyla çatı izolasyon malzemesi olarak da kullanılabilir.Dış cephe kaplama veya dış cephe mantolama olarak adlandırdığımız, eski binalara yapılan klasik mantolama işlemi için de Sıvaterm doğru üründür. Yüzey temizlendikten sonra Sıvaterm ile sıvanan binanın mantolama işlemi tamamlanmış olur.

Ürün Bilgileri
Teknik Özellikler

Isı İletkenlik: 0,049 W/mk T1

Ses Yalıtım Yapısı: 35db (3 cm / 500hz)

Yanıcılık Sınıfı: A1 Hiç Yanmaz

Basınç Dayanımı: 5,79 N/mm² CS I

Yapışma Mukavemeti: 1,5 N/mm²

Su Buharı Geçirgenlik: 1,99

Yoğunluk: 350 ±50 kg/m³

Su Emme Katsayısı: 0,302 kg/m² dak0,5  W1

Tüketim: 4-4,5 kg/m²/1 cm

Uygulanabilir Kalınlığı: 1 cm – 10 cm (Tek seferde 2,5 cm'e kadar uygulanabilir)

Kuruma Süresi: 23°C %50 nem ortamında 48 saattir.

Görünümü: Beyaz ve Gri

Uygulama Sıcaklığı: 0 / +45 C

Uygulama Araçları: Çelik Mala, Mastar, ve firmamızın önerdiği tipteki uygulama makinaları ile uygulanır.

Uygulandığı Yüzeyler: Boyalı eski binalarda ilk önce brüt beton astarı sürülür sonra Sıvaterm uygulanır. Tuğla, ytong, bims gibi malzemelerde direkt uygulanabilir. Beton yüzeyler üzerine brüt beton astarı sürülür.

Ambalaj Şekli: 12 Kg Kraft Torba

Raf Ömrü: Rutubetsiz Bir Ortamda Depolandığında Açılmamış Ambalajın Bekleme Ömrü 12 Aydır.

Uygulama Yöntemi

- Harcın hazırlanacağı tekneye önce 7 litre su koyulup 12 kilogramlık Sıvaterm torbası suyun üzerine tamamen boşaltılır. Torbanın içerisindeki karışım homojen değildir. Hafif agrega kısmı üstte, bağlayıcı kısım alttadır, Bu sebeple torba kesinlikle bölünmemeli, tamamı tek seferde tekneye boşaltılmalıdır. TORBANIN BİR KISMI KULLANILARAK YAPILAN KARIŞIMLARDAN OLUMSUZ SONUÇLAR ALINACAKTIR. Bir tekneye birden çok torba boşaltılabilir.

- Ardından 500-600 devirli bir mikserle karıştırılır. (Yüsek devirli mikserler harca zarar verebilir.) 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra harcın kıvamına göre 1 – 2 litre daha su ilave edilip tekrar uygun kıvama gelinceye kadar 1-2 dakika karıştırılır. Uygulamaya hazır haldeki malzeme tekne içerisinde en fazla 3 saate kadar bekleyebilir.

- Sıvaterm Ekolojik Yalıtım Sıvası’nın uygulanması özel işçilik gerektirmez, Çelik mala ve mastar kullanarak klasik sıva uygulayabilen tüm ustalar Sıvaterm’i de aynı yöntemlerle uygulayabilir.

- Isı yalıtım projesine göre 1 cm ile 8 cm arasında istenilen her kalınlık uygulanabilir. Tek seferde 2,5 cm kalınlık uygulanabilir. Daha kalın bir uygulama isteniyorsa, uygulanan ilk katın kuruması beklenip ikinci kat ondan sonra uygulanabilir.

- Kuruma süresi (15 °C sıcaklık , %50 nem ortamında) 36 saattir. +5 °C ile +45 °C aralığındaki atmosfer sıcaklığında uygulanabilir. Sıvaterm'in üzerine istenilen her türlü sıva (mineral, alçı) ve boya son kat olarak uygulanabilir.

- Uygulamadan önce tabii ki uygulama yüzeyi özenle hazırlanmalıdır. Sıvaterm; tuğla, bims, briket, gazbeton gibi elemanlarla örülmüş duvarlara herhangi bir astar ya da file yapmadan doğrudan uygulanabilir. Yapışma mukavemeti (Aderansı) yüksektir. Perde beton, tünel kalıp, beton panel gibi yüzeylere uygulamadan önce brüt beton astarı kullanılması tavsiye edilir. Boyalı yüzeylerde de brüt beton astarı sürdükten sonra kullanılmalıdır. Toz tabakası ile kaplı yüzeylere uygulanmadan önce yüzey tozdan arındırılmalıdır. Her türlü sıvanın üzerine uygulanabilir ancak dökülmeye yüz tutmuş ve sağlam olmayan sıvalar kazınmalıdır.

- Püskürtme makinası ile uygulama yapılabilir, makinanın ön karışımlı olması gerekir, harcı su ile karıştırıp daha sonra pompalama yapan makinalar tercih edilmelidir. Ürünü kuru haldeyken karıştıran yada sevk eden makinalar uygun değildir. Helezon ve hortumların çapları küçük olmamalıdır, bazı alçı makinalarının helezon ve hortum çapları küçük gelebilir. Ürünün içerisindeki agregaların boyutu 1-3 mm aralığındadır, helezon seçimi yaparken buna dikkat edilmelidir.

E-Bülten
Haberdar Olun!

Yeniliklerden, gelişmelerden ve kariyer fırsatlarından haberdar olmak için e-bültene abone olun.

+90 850 255 20 60