Sıvaterm İzoçatı Yüsek Performanslı İzolasyon Şapı

İçerisinde bor, taş tüyü, cam kürecik ve genleştirilmiş mineraller barındıran kuru forma sahip toz grubu sınıfındaki ekolojik sıvadır. Binaların çatı katlarında su, ısı ve ses izolasyonu sağlamak amacı ile son kat olarak kullanılır. Ayrıca bodrum kat döşemelerinde (kaplama altında), eğimli beton çatılarda da kullanılabilir. Eklemesiz yapısı sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz. Yangın bariyeri görevi yapar. Koruma şapı gerektirmediği için binanın yükünü azaltır.

- Yüksek performanslı su izolasyonu yapar. 

- Isı ve ses yalıtımı da yapar. 

- Nefes alır. Küf, nem ve bakteri oluşumunu engeller. 

- Yangın bariyeri görevi yapar. 

- Eklemesiz yapısı ile ısı köprüleri oluşturmaz. 

- Koruma şapı gerektirmediği için binaya ekstra yük bindirmez. 

- Kolay hazırlanır ve uygulanır.

sss
sss


Kullanım Alanları

Sıvaterm İzoçatı, yüsek performanslı su iticiliğine sahip bir malzemedir. Binaların çatı katlarında su, ısı ve ses izolasyonu sağlamak amacı ile son kat olarak kullanılır. Ayrıca bodrum kat döşemelerinde (kaplama altında), açık teraslarda, eğimli beton çatılarda da kullanılabilir.

Eklemesiz yapısı sayesinde ısı köprüleri oluşturmaz. Yangın bariyeri görevi yapar. Koruma şapı gerektirmediği için binanın yükünü azaltır.

Ürün Bilgileri
Teknik Özellikler


Isı İletkenlik: 0,042 W/mk T1

Ses Yalıtım Yapısı: 35db (3 cm / 500hz) 

Yanıcılık Sınıfı: A1 Hiç Yanmaz 

Basınç Dayanımı: 0,79 N/mm² CSI 

Yapışma Mukavemeti: 1,5 N/mm² 

Su Buharı Geçirgenlik: 6,42 

Yoğunluk: 364 kg/m³ 

Su Emme Katsayısı: 0,316 kg/m² W1 

Tüketim: 4-4,5 kg/m²/1 cm 

Uygulanabilir Kalınlığı: 1,5 – 4 cm (8 cm'e Kadar Sarkma Yapmaz) 

Kuruma Süresi: 23 C %50 nem ortamında 1 gündür. 

Görünümü: Beyaz ve Gri 

Uygulama Sıcaklığı: +5 / +45 C 

Uygulama Araçları: Çelik Mala, Püskürtme Makinesi ve Sıva Pompası ile Uygulanır. 

Uygulandığı Yüzeyler: Boyalı eski binalarda ilk önce brüt beton astarı sürülür. Sonra Sıvaterm uygulanır. Tuğla, ytong, bims gibi malzemelerde direkt uygulanabilir. 

Ambalaj Şekli: 12 Kg Kraft Torba 

Raf Ömrü: Rutubetsiz Bir Ortamda Depolandığında Açılmamış Ambalajın Bekleme Ömrü 12 Aydır.

Ürünün Hazırlanışı

Harcın hazırlanacağı tekneye 7 litre su koyulup 12 kilogramlık Sıvaterm torbası tamamen boşaltılır. Sıvaterm Sıva, kompozit bir yapıda olduğu için kuru haldeki karışım homojen değildir. Bu sebeple torba kesinlikle bölünmemeli, tamamı tek seferde tekneye boşaltılmalıdır. Bir tekneye birden çok torba boşaltılabilir.

Ardından 500-600 devirli bir mikserle karıştırılır. (Yüksek devirli mikserler harca zarar verebilir.) 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra harcın kıvamına göre 0,5 litre – 1 litre daha su ilave edilip tekrar uygun kıvama gelinceye kadar 1-2 dakika karıştırılır. Uygulamaya hazır haldeki malzeme, tekne içerisinde en fazla 3 saate kadar bekleyebilir.

Uygulama Yöntemi

Sıvaterm İzoçatı Yüksek Performanslı Yalıtım Şapı’nın uygulanması çelik mala yardımıyla ya da uygun şap makinesi ile yapılabilir. Kuruma süresi (15 °C sıcaklık, %50 nem ortamında) 36 saattir. +5 °C ile +45 °C aralığındaki atmosfer sıcaklığında uygulanabilir.

E-Bülten
Haberdar Olun!

Yeniliklerden, gelişmelerden ve kariyer fırsatlarından haberdar olmak için e-bültene abone olun.

+90 850 255 20 60