Sıvaterm İzozemin Isı ve Ses Yalıtım Şapı

İçerisinde bor, taş tüyü, cam kürecik ve genleştirilmiş mineraller barındıran kuru forma sahip toz grubu sınıfındaki ekolojik şaptır. Binaların iç zeminlerinde katlar arası ısı ve ses yalıtımı sağlamak için kullanılan yalıtım malzemesidir. Yüksek ses yalıtım performansına sahip bir malzemedir. Daireler arası ses geçişini engelleyerek akustik konfor sağlar. Çok hafif ve sağlam bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri ile binalar üzerindeki aşırı yükü en aza indirir.

İç cephe zeminlerde daireler arası ısı ve ses yalıtımı sağlar. 

Nefes alır. Küf, nem ve bakteri oluşumunu engeller. 

Yangın bariyeri görevi yapar. 

Hafiftir binaya yük bindirmez. 

Koruma şapı gerektirmez. 

Üzerine bütün zemin döşemeleri yapılabilir.

sss
sss


Kullanım Alanları

Sıvaterm İzozemin Isı ve Ses Yalıtım Şapı, iç cephede katlar arasındaki zeminlerde kullanılır. Daireler arası ısı ve ses yalıtımı yaparak size konforlu bir yaşam alanı oluşturur.

Ürün Bilgileri
Teknik Özellikler

Isı İletkenlik: 0,042 W/mk T1

Ses Yalıtım Yapısı: 35db (3 cm / 500hz) 

Yanıcılık Sınıfı: A1 Hiç Yanmaz 

Basınç Dayanımı: 0,79 N/mm² CSI 

Yapışma Mukavemeti: 1,5 N/mm² 

Yoğunluk: 364 kg/m³ 

Tüketim: 4-4,5 kg/m²/1 cm 

Kuruma Süresi: 23 C %50 nem ortamında 1 gündür. 

Görünümü: Beyaz ve Gri 

Uygulama Sıcaklığı: +5 / +45 C 

Uygulama Araçları: Çelik Mala, Püskürtme Makinesi ve Sıva Pompası ile Uygulanır. 

Ambalaj Şekli: 12 Kg Kraft Torba 

Raf Ömrü: Rutubetsiz Bir Ortamda Depolandığında Açılmamış Ambalajın Bekleme Ömrü 12 Aydır.

Ürünün Hazırlanışı

Harcın hazırlanacağı tekneye 7 litre su koyulup 12 kilogramlık Sıvaterm torbası tamamen boşaltılır. Sıvaterm Sıva, kompozit bir yapıda olduğu için kuru haldeki karışım homojen değildir. Bu sebeple torba kesinlikle bölünmemeli, tamamı tek seferde tekneye boşaltılmalıdır. Bir tekneye birden çok torba boşaltılabilir.

Ardından 500-600 devirli bir mikserle karıştırılır. (Yüksek devirli mikserler harca zarar verebilir.) 10 dakikalık bir bekleme süresinden sonra harcın kıvamına göre 0,5 litre – 1 litre daha su ilave edilip tekrar uygun kıvama gelinceye kadar 1-2 dakika karıştırılır. Uygulamaya hazır haldeki malzeme, tekne içerisinde en fazla 3 saate kadar bekleyebilir.

Uygulama Yöntemi

Sıvaterm İzozemin Isı ve Ses Yalıtım Şapı’nın uygulanması çelik mala yardımıyla ya da uygun şap makinesi ile yapılabilir. Kuruma süresi (15 °C sıcaklık, %50 nem ortamında) 36 saattir. +5 °C ile +45 °C aralığındaki atmosfer sıcaklığında uygulanabilir. Sıvaterm İzozemin’in üzerine istenilen her türlü zemin döşemesi yapılabilir.

E-Bülten
Haberdar Olun!

Yeniliklerden, gelişmelerden ve kariyer fırsatlarından haberdar olmak için e-bültene abone olun.

+90 850 255 20 60