Isı Yalıtımı

 

Isı yalıtımı günümüz koşullarında yapılması zorunlu olan bir işlemdir. Yapılarda enerji tasarrufunu sağlamak, iç mekânlarda ısı seviyesini sabitlemek ve sağlıklı bir hayat yaşamak için yapılması zorunlu olan bir işlemdir. Yapıların dışından veya içinden yapılan yalıtım ile sadece ısının korunması sağlanmaz, aynı zamanda inşaat demirlerinin daha uzun ömürlü olması sağlanır, su yalıtımı sağlanır ve tüm bunlarla birlikte insan yaşamanın kalitesi arttırılmış olur.

 

Enerji tüketimi için ısı yalıtımı

 

Binalarda kullanılan bazı malzemeler yardımı ile uygulana ısı yalıtımının birçok yönden avantajı bulunmaktadır. Enerjinin günümüzde en çok kullanıldığı alanlar binalardır ve binalarda da enerji bölünmesi yapıldığında %76’lık bölümü ısı enerjisi olduğu görülmektedir. Türkiye’de 19 milyon konut olmasına rağmen yalıtım yapılan konut oranı sadece bu rakamın %15’idir. Bu da hem ülke ekonomisi açısından hem de bireylerin ekonomisi açısından büyük masrafların oluşmasına neden olmaktadır. Isı enerjisinde kullanılan doğalgaz, ithal edilen bir enerjidir, dolayısı ile tasarruf yapmak amacı ile ısı yalıtımı yapılmayan alanların büyük oranda israfa neden oldukları görülmektedir.

 

Yalıtım yaparak doğal hayat korunabilir

 

Yaşamın dengede kalabilmesi için enerji sarfiyatlarının en az seviyeye inmesi gerekmektedir. Dünyanın belli bir ahenk içinde olması ve insanların da bu ahenklerden yararlanırken dengeyi koruyabilmeleri çok önemlidir. Petrol, doğal gaz, kömür vb. fosil yakıtların tüketiminin azalması demek enerji rezervlerinin korunacağı ve doğaya zarar veren emisyonların oranının düşmesi demektir. Basit bir mesele gibi görünse de binalarda ısı yalıtımı yapmakla en başarılı şekilde doğa korunabilir, enerji rezervlerinin daha uzun süre insana hizmet etmesi sağlanabilir.

 

Çözüm için arayın

 

Yasal zorunluluk olarak yapılması şart koşulan ısı yalıtımı alanında başarılı çalışmalara imza atan ve sektörün referans belirleyici ismi haline gelen Sıvaterm’i arayarak ısı yalıtımı alanında kaliteli sonuçları elde edebilirsiniz. Firmamız, yılların birikim ve tecrübesine sahip bir isim olup profesyonel kadrosu ile alanda inceleme ve ölçümlerde bulunduktan sonra yapıya uygun malzemeleri seçerek uygulamaya geçmektedir. Yalıtım hakkında daha fazla bilgi almak ve destek talebinde bulunmak için iletişim numaramızdan firmamıza ulaşabilirsiniz.