YAPISI

Sıvaterm Yalıtım Sıvası, içerisinde bor ve genleştirilmiş mineraller barındıran kuru forma sahip toz grubu sınıfındaki ekolojik sıvadır. Özel formüle edilmiş bileşiminde insan sağlığına zararlı kimyasal ya da kanserojen hiçbir madde bulunmaz.

YOĞUNLUK

299 kg/m³ yoğunluğa sahiptir. Normal çimentonun beşte biri ağırlığındadır. Bu sayede binaya fazladan yük bindirmez. İç ve dış kaba sıvada Sıvaterm kullanılacağı proje çizimini yapacak statik mühendisine bildirilirse, buna göre yapılacak projede kolonlar ve kirişler incelir, kullanılacak demir, çimento gibi malzemelerin miktarı azalır.

ÖMRÜ

Sıvaterm, dünyadaki en uzun ömürlü yalıtım malzemesidir. Ömrü binanın ömrüne eşittir. Bu süre yeni yapılan projelerde kaba sıva yerine kullanıldığında geçerli olduğu gibi eski binalarda dış cephe mantolama işleminde uygulandığında da geçerlidir.

ISI YALITIMI VE ENERJİ TASARRUFU PERFORMANSI

0,042 W/mK ısı iletkenlik katsayısı ile yüksek performanslı bir malzemedir. Hem ısıtmada hem de soğutmada %60’a kadar enerji tasarrufu sağlar.

YANICILIK

A1 yanıcılık sınıfında hiç yanmaz malzemedir. Kusursuz bir yangın yalıtımı yapar. Hem yanmaz hem de ısı geçirmez olması sebebiyle binalarda her hangi bir dairede çıkacak yangının hem diğer dairelere sıçramasını önler hem de sıcaklığın diğer dairelerden hissedilmesinin önüne geçer.

SES YALITIMI

35 db (3 cm / 500 hz) ses yalıtım kapasitesi ile kaliteli bir ses yalıtımı yapar. Dışarıdan gelecek gürültüyü tamamen keser. İç cephede uygulandığında daireler arası ve odalar arası sesi kesmede çok etkilidir.

SU YALITIMI

Sıvaterm, su geçirmez bir üründür. Bu özelliği sayesinde çatı izolasyon malzemesi olarak da kullanılabilmektedir.

SU BUHARI GEÇİRGENLİĞİ / NEFES ALABİLİRLİĞİ

Sıvaterm Ekolojik Isı Yalıtım Sıvası, düşük difüzyon direnci ile nefes alan bir malzemedir. Nefes alma özelliği sayesinde de duvarlarda küf, nem ve bakteri oluşumunu engeller; uygulandığı mekânlara sağlıklı ve konforlu bir atmosfer sağlar.

YAPIŞMA MUKAVEMETİ

1,6 N/mm² yapışma mukavemetine sahip olan bir malzemedir. Bu üstün yapışma özelliği Sıvaterm’i uygulamayı oldukça kolaylaştırır. Aynı zamanda uygulandığı zemine uzun yıllar sorunsuz bir şekilde tutunmasını sağlar.

UYGULAMA

Sıvaterm Isı Yalıtım Sıvası, uygulaması oldukça kolay bir malzemedir. Normal sıvayı uygulayabilen her usta, aynı metotlar ile Sıvaterm’i de uygulayabilir. Ayrıca Sıvaterm, normal sıvadan 5 kat hafiftir ve yapışma mukavemeti çok daha yüksektir. Bu nedenle uygulaması da normal sıvadan çok daha kolaydır.

KULLANIM ALANLARI

Sıvaterm Ekolojik Yalıtım Sıvası, hem iç hem de dış cephede kullanılabilen bir üründür. Aynı anda ısı, ses ve su yalıtımı yaptığı için bu üç izolasyon çeşidinden bir veya birkaçının gerekli olduğu her yerde tercih edilebilir.

Yeni projelerde hem iç hem de dış cephede kaba sıvanın yerine kullanılabilen bir sıvadır. İç cephede taban ve tavanda kullanıldığında yalıtım özelliğinden en üst düzeyde yararlanılmış olur. Aynı şekilde yeni projelerde su geçirmezlik özelliği dolayısıyla çatı izolasyon malzemesi olarak da kullanılabilir.

Dış cephe kaplama veya dış cephe mantolama olarak adlandırdığımız, eski binalara yapılan klasik mantolama işlemi için de Sıvaterm doğru üründür. Yüzeyi temizlendikten sonra Sıvaterm ile sıvanan binanın mantolama işlemi tamamlanmış olur.

MALİYET

Sıvaterm Yalıtım Sıvası, yüksek performanslı yalıtımı ciddi maliyet avantajı ile birlikte sunan bir üründür. Sadece ürün fiyatı olarak değil, uygulamada sağladığı kolaylıklarla da binanın yapım aşamasından dış cephe mantolamaya kadar pek çok alanda ekstra maliyet avantajı sağlar.

Sıvaterm'in
Maliyet Avantajları• Mudaili olabilecek sıvalar içerisinde yalıtım performansı olarak en uygun maliyetli üründür.
• Yeni yapılan projelerde kaba sıva yerine kullanıldığında kaba sıva maliyetinden kurtarır.
• Yeni yapılan projelerde kaba sıva yerine kullanılacağı zaman bims, gazbeton gibi pahalı duvar elemanlarını kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.
• Yeni yapılan projelerde kaba sıva yerine kullanılacağı zaman -binaya binecek yük düşeceğinden- kolonlar ve kirişler incelir; kullanılacak demir, çimento gibi malzemelerin miktarı azalır. Bu da çok ciddi maliyet avantajı sağlar.
• Dış cephe mantolamada Sıvaterm kullanılacağı zaman, m² başına düşen malzeme maliyeti klasik mantolama malzemelerine oranla çok daha ucuz olur.
• Dış cephe mantolamada Sıvaterm kullanıldığında -tek seferde uygulama biteceği için- m² başına düşen işçilik maliyeti klasik mantolama işçilik maliyetine oranla çok daha ucuz olur. 

Sıva Term Maliyet Avantajı

Bizden haberler

Günümüzde konutlarda ve diğer yaşam alanlarında yapılması gereken bazı zorunluluklar vardır. Özellikle de enerji tasarrufu...
Son yıllarda artan enerji bedelleri ve devletin yalıtım konusunda getirdiği destek ve zorunluluklar ile birlikte...
Mantolama, binaların dışarıdan ısı yalıtımı yapan malzemelerle kaplanmasıdır. Bu işlem, kışın soğukta vücudumuzu korumak için...