fbpx
Sıva Term Yalıtım Sıvaları

Günümüzde konutlarda ve diğer yaşam alanlarında yapılması gereken bazı zorunluluklar vardır. Özellikle de enerji tasarrufu konusunda devletin önemli adımlar atmasıyla birlikte, dış cephe mantolama işlemleri zorunlu hale getirildi. İnsan sağlığı ve ekonomisi adına da önemli bir gelişme olduğunu söyleyebileceğimiz ısı yalıtımı ile hem daha az fatura ödenmekte hem de ısı kaybının önüne geçilebilmektedir. Bu nedenle son yıllarda artan inşaatlarda kesinlikle ısı yalıtımı uygulaması yapılmaktadır. Yalıtım yapılırken önemli olan nokta kullanılan malzemelerdir. Isı yalıtım sıvası başta olmak üzere diğer tüm malzemelerde “kalite” detayından kaçınmadan işlem yapmak en iyi sonuçları elde etmeyi sağlamaktadır.

Isı yalıtım sıvası ne işe yarar?

Isı yalıtımı veya diğer adıyla dış cephe mantolama yapılırken bazı izolasyon malzemeleri kullanılır. Isı yalıtım süngerleri, kauçuk süngerler (iç mekânlarda) veya diğer malzemeler. Bunlar kullanılırken yapıştırma aşamasında ihtiyaç duyulan malzeme sıva veya benzeri malzemelerdir. Daha önceleri özel bir yapıştırıcının olmaması, hem beklentileri karşılamıyor hem de kısa sürede malzemelerin düşmesi, duvarlarda çatlama gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabiliyordu. Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte inşaat alanında da yapılan yenilikler sayesinde bu tip sorunlar ortadan kalktı. Artık daha modern olarak üretilen ısı yalıtım sıvası sayesinde hem daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor hem harcanan para hakkını veriyor hem de sonradan yaşanabilecek sorunlar minimum seviyeye iniyor.

Isı yalıtım sıvası nerelerde kullanılır?

Yeni inşaat alanlarında daha çok kullanılan yalıtım sıvası, birçok malzemede kullanılabilmektedir. Beton, gaz beton, bims, tuğla ve diğer kullanılan inşaat malzemeleri üzerinde kolaylıkla kullanılabilen sıva, hem daha çabuk kurumakta hem de daha sağlıklı sonuçlar vermektedir. Doğal malzemeler kullanılarak üretildiği için iç mekânda yaşayan insanların sağlıklarının herhangi bir şekilde olumsuz yönde etkilenmesini engellemektedir. Su, ses ve ısı kaybının yaşanmasını engelleyebilme özelliklerine de sahip olan ısı yalıtım sıvası, son yıllarda ustaların tercih ettiği bir malzeme olup kalite bakımından önceki zamanlarda kullanılan malzemelerden çok daha iyi sonuçlar üretmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek fiyatlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.