İç Cephe İzolasyon
İç cephe izolasyon bina yönetiminin ortak karar alarak dış mantolama yapmaması durumunda, daire sahiplerinin kendi insiyatiflerini kullanarak dairelerine özel olarak ısı yalıtımı yaptırmalarıdır.
ekb

İç cephe izolasyon bina yönetiminin ortak karar alarak dış mantolama yapmaması durumunda, daire sahiplerinin kendi insiyatiflerini kullanarak dairelerine özel olarak ısı yalıtımı yaptırmalarıdır. Bu işlem, her ne kadar dış cephe izolasyon kadar net çözüm üretmese de, enerji tasarrufu yapmak veya ısı kaybını engellemek isteyenler için uygulanabilecek bir çözümdür.

İzolasyon, daha çok dışarıdan yapılması gereken bir işlemdir. Binanın dışında yalıtımın yapılması, iç yalıtımdan çok daha avantajlıdır. Bunun nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İç cephe yalıtım yapılmış olsa bile yan komşu ve alt komşularda yalıtım olmadığından ısı kaybı yaşanmaya devam eder.
  • Binaların dışında mantolama yapılmadığında, yapıyı ayakta tutan demirlerin ömrü kısalmaya devam eder.
  • Binanın dışında işlem yapılmadığı için iç tarafta yapılsa bile konutların sağlamlığı ortadan kalkar ve iç kesimlerde kabarmalar görülmeye başlar.

Tüm bu dezavantajların yanında avantajlarını da göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Tamamen avantajsız olmayan iç cephe izolasyonu yapıldığında şu faydalar görülür;

  1. İzolasyonun yapıldığı dairede ısı ve enerji kaybı %25 oranında sağlanabilir.
  2. Kabarmaların yaşanmaması için uzman bir firma tarafından yapılan yalıtım sayesinde daire içleri daha sağlıklı kalır.
  3. Rutubet ve nem durumları ortadan kalkar.

Yasal düzenleme getirilmiş olmasına rağmen dış cephe yalıtımı yapılmayan binalarda kış aylarında fazlasıyla enerji tüketimi yaşanmaktadır. Her ne kadar daire sahipleri kendi bütçelerini özel olarak kullanıp kendi dairelerinde içten yalıtım yapsalar da beklentilerin net şekilde karşılanabileceğini söylemek doğru olmayacaktır.

Kaliteli çözümler için arayın

Firmamız Sıvaterm yılların birikimine ve deneyimine sahip bir marka olup en çok tercih edilen firmalardan biridir. Profesyonel kadromuz ile yapılarda gerekli incelemeleri yaptıktan sonra en uygun iç cephe yalıtım malzemelerini kullanarak yaşanan enerji kaybını minimum seviyeye indiriyoruz. Başarılı çalışmalarımız sonucunda dairenizde daha rahat edebilir, faturanın daha düşük tutarlarda olmasını sağlayabilirisiniz. Çağrı merkezi numaramızdan firmamıza ulaşarak iç cephe mantolama hakkında bilgi alabilir, fiyatlarımızı öğrenebilir ve destek talebinde bulunarak daireniz için gerekli işlemlerin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

E-Bülten
Haberdar Olun!

Yeniliklerden, gelişmelerden ve kariyer fırsatlarından haberdar olmak için e-bültene abone olun.